Recent nieuws
2012-02-10 - Boels Rental, Charles Feijts Groep en IVECO: 600 stuks IVECO in 15 jaar2012-01-19 - Het neusje van de Truck - Dagblad de Limburger
2012-01-19 - Isuzu D-MAX nieuw model
2012-01-17 - De specificaties van een DAKAR winnaar !
2012-01-17 - De Rooy wint DAKAR 2012 met IVECO Strator
ISUZU D-Max naar Dakar Rally
Isuzu doet mee aan de Dakar Rally 2011. Onlangs werd de D-Max pickup ingeladen in een container en momenteel wordt hij verscheept naar Argentinië. De D-Max is natuurlijk speciaal geprepareerd, maar bestaat voor de helft uit originele onderdelen.
Bestuurder Bruce Garland uit Australië, navigator Harry Suzuki en vier Isuzu Motorsport teamleden vliegen al op 22 december 22 naar Argentinië om te testen en te acclimatiseren. Het is de derde keer dat Garland met Isuzu aan de start van Dakar verschijnt.
"We hebben van Isuzu een nieuwe motor gekregen en zullen die daar monteren en uitgebreid testen, onder andere in de Andes," zegt Garland. "Een van Isuzu's ingenieurs zal met ons meegaan, want de motor zal opnieuw moeten worden afgesteld om optimaal te presteren op grotere hoogtes. En wij moeten ook wennen omdat op 4.000 meter je snel moe wordt en de concentratie verliest. Erg lastig als je de auto moet uitgraven! Maar ik weet wat ons te wachten staat. Ik drink nu minder bier en ben vaak en lang op mijn fiets te vinden."
Ook worden in Australië voor het vertrek nog wat bandentests uitgevoerd, waarvoor de Dakar Isuzu van vorig jaar wordt gebruikt. "Sommige onderdelen arriveren laat, dus die nemen we in onze bagage in het vliegtuig mee," zegt Garland.
De rally D-Max die nu onderweg is naar Argentinië, is lichter, sneller en heeft in het zand een nog betere wegligging dan zijn voorganger. Maar hij is nog steeds gebaseerd op het chassis en de stalen cabine van de productieversie.
Onder de motorkap is de 3.0-liter turbodiesel motor van de D-Max actief die getuned is voor de rallyraid. Hij heeft een koppel van 630 Nm en een vermogen van 256 pk (192 kW), dus een vermogenstoename van zo'n 70 procent vergeleken met de standaard motor.
Garland beschrijft het verschil tussen zijn nieuwe rally Isuzu en zijn voorganger als het verschil tussen een propellervliegtuig en een jet-plane.
De derde Dakar-rally in Zuid Amerika wordt van 1 tot 16 januari verreden, met start en finish in Buenos Aires. De route is 9.500 km lang van kust tot kust (Argentinië-Chili), waarbij ook de Andes wordt doorkruist.
Bruce Garland kreeg in 1998 het Dakar-virus en hij is al jarenlang de drijvende kracht achter het Isuzu Motorsport team. Hij doet in Australië mee aan talloze rally raids met zijn Isuzu D-Max. "Wij hebben onze campagne de naam ‘Desert Quest: The Journey to Dakar 2011' genoemd. We zijn een team van liefhebbers en vrienden. Sommige teams geven meer geld aan schoon water uit dan wij aan onze hele inzet. De fabrieksteams beschikken ook over speciaal ontworpen rallyraid auto's met een space-frame. Die auto's zijn nauwelijks herkenbaar als de productieauto waar ze zogenaamd van zijn afgeleid."
De Dakar Isuzu D-Max pick-up is uiteraard ook special geprepareerd voor de zware rally, maar de helft van de auto is opgebouwd uit standaard Isuzu-onderdelen. Hij lijkt ook nog volledig op de productieversie van de Isuzu D-Max pick-up.
Bron: TTM
Nieuws archief
2012-01-02 - Concept truck van de toekomst van ISUZU2011-12-20 - De Nieuwe IVECO Daily - een nieuwe held voor de professionele transportwereld
2011-12-20 - IVECO realiseert Euro 6 zonder EGR
2011-12-20 - IVECO GLIDER concept truck
2011-12-19 - PALFINGER introduceert de nieuwe Epsilon M143Z84TI Kipperkraan
2011-10-07 - Charles Feijts Groep neemt deel aan Vakbeurs ‘Transport Venray’
2011-06-27 - 8 stuks FIAT Doblo voor Van de Laar te Venlo
2011-06-07 - IVECO Schouten en Roland LNG: Truck van de Toekomst
2011-04-11 - IVECO boekt resultaat in duurzaam transport
2011-04-11 - Nabuurs en Sligro succesvol met Iveco bio-CNG
2011-04-11 - Fiat biedt groengas bestellers voor prijs van dieselauto's
2011-03-23 - IVECO warmt de motoren op voor de MotoGP
2010-11-29 - ISUZU D-Max naar Dakar Rally
2010-11-17 - 2 nieuwe IVECO ECODaily’s voor Provincie Limburg
2010-11-08 - Duurzame bedrijfswagens en trucks bij CFG | Greenpower
2010-11-08 - 4 x 4 bedrijfswagen met CNG motor komt eraan !
2010-09-30 - Doblò Cargo is International Van of the Year 2011
2010-09-10 - Baetsen ontvangt eerste Groen Gas certificaat in Veldhoven
2010-08-03 - Technology en Innovation Award 2010 voor Australische IVECO neus
2010-08-01 - STRATOR Monjean Transporte in FERNFAHRER












